Yarından İtibaren Geçerli Olacak: Yüzde 66 Zam Yapıldı

Artan maliyetleri gerekçe göstererek ürünlerine zam yapan firmaların ardından belediyeler de iştirakleri için fiyatlarda güncellemeye gitti.

Türkiye’de görülen yüksek enflasyondan ötürü ekmek fiyatlarına zam yaptıklarını belirten belediyelerin arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi de eklendi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Halk Ekmek fiyatlarına yapılan yüzde 60’lık zammın ardından bir artış kararı da Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan BESAŞ için geldi.

EKMEK FİYATLARI YÜZDE 66 ZAMLANDI

BESAŞ, ekmek fiyatlarına yüzde 66 zam yapıldığını duyurdu. 7,5 liradan satılan 400 gram ekmek, pazartesi gününden itibaren 12,5 liradan satışa sunulacak.

BESAŞ tarafından üretilen diğer ekmek fiyatları ise şu şekilde olacak;

“Tam buğday ekmek 22,5 lira, kepekli ekmek 17 lira, çavdarlı ekmek 22,5 lira, ruşeynli ekmek 22,5 lira, ayçekirdekli ekmek 25 lira, organik siyez tam buğday 45 lira, tam tahıllı ekmek 25 lira, yulaflı ekmek 25 lira, yöresel köy ekmeği 45 lira, rol ekmek 3 lira, kepekli rol ekmek 3 lira, tuzsuz rol ekmek 3 lira, şampiyon ekmek 7,5 lira, çikolatalı ekmek 7,5 lira ve sandviç ekmeği 3’lü 10 lira.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x